Seuraa meitä:
Jääkiekko - Kiekkofani.com Urheilu-uutiset - Penkkiurheilu.com Viihdeuutiset ja juorut - Uutisankka.com Nikotiinipussit - Pussit.com Lainaa - HalvinLaina.fi Yrityslaina.com
Pussit.com mainos iso

Siirtouutiset

Chelsealta valtavan kokoluokan kaappaus! – Huipputalentin siirrolle sinetti!

Cole Palmer
AOP

Kuten aiemmin uutisoimme, Cole Palmerin lähtö Manchester Citystä alkoi vaikuttaa todennäköiseltä. Nyt asialle on saatu varmistus ja superlupaus jatkaa uraansa Chelsean väreissä.

Manchester City menetti yhden kirkkaimmista lupauksistaan, kun Cole Palmer päätti nostaa kytkintä. Nuorukaisen tie Pep Guardiolan avauskokoonpanoon vaikutti olevan tukossa hyvistä esityksistä huolimatta.

Palmer iski muun muassa tärkeän tasoitusmaalin Super Cupissa Sevillan verkkoon. Nuorukaisen tiedettiin pitävän silmänsä avoinna mahdollisien siirtotarjouksien toivossa ja nyt sellainen on tullut vastaan.

Palmer rustasi nimensä Chelsean tarjoamaan massiiviseen seitsemän vuoden sopimukseen, jonka myötä hän jatkaa uraansa Stamford Bridgellä Mauricio Pochettinon alaisuudessa. Chelsea pulittaa Palmerin pelioikeuksista Citylle 47 miljoonan euron siirtokorvauksen.

Pelaaja kertoi tunnelmistaan seurasiirron saatua sinettinsä.

– Olen innoissani päästessäni aloittamaan, ja sopimuksen allekirjoittaminen tuntuu hienolta. Liityin Chelseaan, koska seuran projekti kuulostaa hyvältä ja koska minulle avautuu mahdollisuus päästä esittelemään kykyjäni.

– Joukkue on nuori ja nälkäinen, ja toivottavasti pystymme tekemään jotain erityistä yhdessä.

Palmer edusti Cityä kahdeksanvuotiaasta asti ennen siirtoaan. Hän ehti toimia muun muassa seuran alle 18-vuotiaiden joukkueen kapteenina kaudella 2019-2020.

KIEKKOFANI.COM

Loading RSS Feed

PENKKIURHEILU.COM

Loading RSS Feed

Mainos

Mainos

Mainos

Huuhkajat

Mainos

Mestarien liiga

Mainos

Veikkausliiga

Mainos

Valioliiga

Mainos

Lisää aiheesta Siirtouutiset