Seuraa meitä:
Jääkiekko - Kiekkofani.com Urheilu-uutiset - Penkkiurheilu.com Viihdeuutiset ja juorut - Uutisankka.com Nikotiinipussit - Pussit.com Lainaa - HalvinLaina.fi Yrityslaina.com
Pussit mainos

Valioliiga

Valioliigamanagerilta tunteikkaat jäähyväiset: “Tällä seuralla on ollut suuri merkitys elämässäni”

Roy Hodgson.
AOP

Crystal Palace vahvisti myöhään maanantaina, että Roy Hodgson jättää tehtävänsä joukkueen managerina. Hodgsonin viimeiseksi peliksi Eaglesin puikoissa jäi 1-3 tappio Chelseaa vastaan.

Crystal Palace päätyi erottamaan kesken viime kauden Patrick Vieiran päävalmentajan paikalta. Huonojen tulosten seurauksena lähtöpassit saaneen ranskalaisen tilalle palkattiin Palacea aiemminkin valmentanut Roy Hodgson.

Urallaan kaiken mahdollisen nähnyt englantilainen onnistuikin nostamaan Eaglesin pois sarjan tyvipäästä, jonka myötä kaudesta jäi positiivinen maku.

Tällä kaudella homma ei kuitenkaan toiminut samalla tavalla ja huonot tulokset ovat seuranneet toisiaan. Palace päätyi lopulta yhteisymmärryksessä päättämään Hodgsonin työsuhteen, johon vaikutti osittain varmasti myös hänen heikentynyt terveydentilansa. Hodgson kiidätettiin viime viikolla kesken harjoitusten sairaalaan huonovointisuuden takia.

– Tällä seuralla on ollut suuri merkitys elämässäni. Olen nauttinut täysin rinnoin ajastani täällä kuuden kauden ajan, sillä olen saanut työskennellä huippuluokan pelaajien ja henkilökunnan kanssa ja tehdä päivittäin sitä, mitä rakastan, Hodgson kertoi seuran verkkosivuilla.

– Ymmärrän kuitenkin, että viimeaikaiset olosuhteet huomioon ottaen seuran on järkevää suunnitella tulevaisuutta. Olen päättänyt astua syrjään, jotta seura voi viedä eteenpäin suunnitelmiaan uuden managerin löytämiseksi.

KIEKKOFANI.COM

Loading RSS Feed

PENKKIURHEILU.COM

Loading RSS Feed

Mainos

Mainos

Mainos

Mainos

Mainos

Mainos

Mainos

Lisää aiheesta Valioliiga