Seuraa meitä:
Jääkiekko - Kiekkofani.com Urheilu-uutiset - Penkkiurheilu.com Viihdeuutiset ja juorut - Uutisankka.com Nikotiinipussit - Pussit.com Lainaa - HalvinLaina.fi Yrityslaina.com
Pussit mainos

Siirtouutiset

Bayern München lyö lisää pökköä pesään – Joko nyt Newcastle olisi valmis luopumaan tähdestään?

Kieran Trippier
AOP

Bundesliigan puolustava mestari Bayern München painaa lisää kaasua tavoitellessaan Newcastle Unitedin Kieran Trippieria.

Bayern Münchenissa ei hätkähdetty seuralegenda Lothar Matthäusin laukomasta kritiikistä Kieran Trippierin hankintaa koskien, vaan englantilaistähteä tavoitellaan yhä hanakammin. Saksalaisseura on Sky Sportsin toimittaja Florian Plettenbergin mukaan tehnyt Newcastle Unitedille laitapakista uuden tarjouksen.

Trippier itse olisi huhujen mukaan suullisen sopimuksen Bayernin kanssa jo tehnyt.

Newcastle on tietojen mukaan valmis Trippierista neuvottelemaan, joskaan se ei mielellään englantilaistähdestään luovu. Seura hylkäsi Bayernin avaustarjouksen viime viikolla. Nyt Bayernissa odotetaan Newcastlen vastausta tarjoukseen.

Bayernin uuden tarjouksen on kerrottu olevan 15 miljoonan punnan eli noin 17,5 miljoonan euron paikkeilla.

Bayern jatkaa edelleen myös ranskalaispakki Nordi Mukielen tavoittelua Paris Saint-Germainista, vaikka tilanne Trippierin suhteen edistyykin.

Bayernin seuralegenda Matthäus kritisoi vastikää tiukkaan sävyyn seuran liikkeitä siirtomarkkinoilla. Saksalaislegendan mukaan seuran tulisi keskittyä nuorten pelaajien hankintaan ennemmin kuin ikääntyvien, kuten 33-vuotiaan Trippierin. Seura hankki tammikuussa myös 30-vuotiaan Eric Dierin Tottenhamista.

Mikäli upotus ei näy, näet sen täältä.

KIEKKOFANI.COM

Loading RSS Feed

PENKKIURHEILU.COM

Loading RSS Feed

Lisää aiheesta Siirtouutiset