Seuraa meitä:
Jääkiekko - Kiekkofani.com Urheilu-uutiset - Penkkiurheilu.com Viihdeuutiset ja juorut - Uutisankka.com Nikotiinipussit - Pussit.com Lainaa - HalvinLaina.fi Yrityslaina.com
Pussit.com mainos iso

Muut

Komeetat teki sen – tekonurmikentän avauspotkut potkitaan lauantaina

kuva

Jyväskylän Komeettojen uusi tekonurmikenttä Comets Park on vihdoinkin valmistunut. Kyseessä on pienen seuran pitkäaikainen ponnistus ja haave, joka tuo reilun parannuksen koko seuran harjoitusolosuhteisiin. Yhteistä käyttöönottopäivää pidettiin 29.10. jolloin kaikki seuran joukkueet aina miesten edustusjuoukkueesta kaikkiin junioreihin pääsivät testaamaan upouutta kenttää.

Monelta pelaajalta kuultu palaute todisti, että kyseessä on kenties Keski-Suomen paras kenttä.

Rakennustyöt saatiin viimeisteltyä kesän 2017 aikana ja jo toukokuussa saatiin pienen päätykentän nurmi valiiksi. Syksyllä 2018 Jyväskylän kaupungin kanssa yhteistyössä saatiin peruskorjattua huoltorakennuksen varastotiloista seuralle toimisto- ja neuvottelutila, ja samalla pukukopit kokivat perusteellisen parannuksen.

KIEKKOFANI.COM

Loading RSS Feed

PENKKIURHEILU.COM

Loading RSS Feed

Mainos

Mainos

Mainos

Huuhkajat

Mainos

Mestarien liiga

Mainos

Veikkausliiga

Mainos

Valioliiga

Mainos

Lisää aiheesta Muut